اجتماعیفرهنگی

سمینار و گفتمان دانشجویی

تهیه کننده: عنایت الله حکیمی

انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو روز جمعه مورخ 26 میزان 1398 میزبان برنامه ی بود، که مهمانان اش نسل جوان و دانشجویان متعهد بودند.

برنامه با مجری گری مسعود سعیدی شروع شد و معلومات کلی در رابطه به انجمن و نهاد ارایه کرد. در نخست خانم مرضیه هدا، رییس انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو به دانشجویان و اشتراک کننده گان خوش آمدید گفته و برنامه رسما شروع شد.

برنامه ما دو بخش داشت.

– سمینار تحت عنوان “آموزش نتیجه محور، چی گونه بیاموزیم تا آسان تر کار یابیم؟ توسط جاوید نظری
– گفتمان در مورد کارکردهای شش ساله انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو
آقای نظری اشاره کرد که برای اینکه بتوانیم آسانتر کار یابیم، باید مهارت های فرد مان را تقویت ببخشیم. وقتی در یک بخش از زندگی و خصوصا در محیط کاری به کدام مشکل بر می خوریم و موفق در همان بخش نیستیم، این را باید بپذریم که همان مهارت لازم را در همان بخش نداریم.
او اشاره کرد یکی از مهارت های لازم که هر دانشجو باید فرا گیرد، زبان انگلیسی است. یعنی وقتی زبان داشته باشیم، در حقیقت خودمان را در دنیایی از اطلاعات می بینیم. و با تمام جهان خود مان را وصل ساخته ایم. یکی دیگر از مهارت های لازم دیگر داشتن توانای ارتباط گرفتن با دیگران است که زمنیه ساز این رابطه همان زبان است که ما را قادر می سازد که بصورت درست و مطمین ارتباط را با دیگران بر قرار کنیم. چیز مهم دیگر که آقای نظری اشاره کرد که، معلومات که نیاز نیست داشته باشیم، معلومات که ما را کمک در پیدا کردن کار و موفقیت در زندگی نمی کند، باید آنها را از ذهن خود حذف کنیم. وقتی در رشته ی تحصیل کرده ایم و یا تحصیل می کنیم، آنچه در همان رشته است باید خود مان را برسانیم و در همان بخش مهارت خود را بالا ببریم.
بخش دیگر برنامه امروز ما، معلومات دهی به دانشجویان بود. معلومات از کارکردهای شش ساله انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو که بصورت فهرست وار توسط عنایت الله حکیمی و دیگر اعضای انجمن معلومات دهی شد. برنامه های که در این مدت اجرا شده است در بخشهای: دایر کردن ورکشاب ها و سمینارهای(آموزشی و کاریابی)، برنامه های اجتماعی(ارتباط با مردم، همکاری در ساختن ساختمان جدید مکتب دخترانه لومان .. )، فرهنگی(تاسیس کتاب خانه ماد، تجلیل از فراغت محصلین از دانشگاه ها … )،

ورزشی(تورنمنت های والیبال و فوتسال)، انجام شده است. آنچه به موسسین انجمن دیدنو مهم بود/ است، یک آدرس مشخص برای قشر دانشجویی است که بتوانند با درک همدیگر و درک مردم و جامعه خود، مصدر خدمت شود. کار جمعی و کار در سطح یک انجمن که بدون وابستگی مالی به غیر، و تمام هزینه های برنامه خود را از طریق حق شمولیت و حق عضویت اعضای انجمن و کمک های خیرین و تجاران تامین کرده است، بسی مشکل است. ولی با یک اراده قوی و مهارت های لازم می توان بر تمام مشکلات فایق آمد. تجربه شش ساله ما در بخش کارهای جمعی نشان می دهد که، هر برنامه که بخواهیم برای مردم خود انجام بدهیم، انجمن و یک آدرس مشخص می تواند نقش مهم و سازنده را داشته باشد.
انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو دارای ویبسایت غنی از معلومات های مفید است که می تواند یک منبع خوبی از معلومات در بخشهای مختلف برای دانشجویان و اهل مطالعه باشد. که شما می توانید مراجعه کنید.

 یکی دیگر از بخشهای گفتمان امروز ما پاسخ به سوالات اشتراک کننده گان و دانشجویان بود. سوالات در رابطه به کارکرهای انجمن دیدنو، مشکلات و برنامه های نا پسند که در جامعه رایج است، چی راه حل برای از بین بردن رواج های ناپسند در پلان خود دارید؟ از بخش مسولین پرسیده شد. آقای فروغ، محبوبه محمدی، عنایت الله حکیمی و علی فرهنگ به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.
در برنامه گفتمان رسما از قشر دانشجویی دعوت شد که بیایند در انجمن عضو شوند و برای مسولیت گرفتن انجمن اعلان آمادگی کنند و در انتخابات پیشرو رسم کاندید داشته باشند و تا باشد که انجمن دیدنو یک تجربه جدید را با قشر دانشجو نسل جدید را بکند.
در اخیر جا دارد از ریاست انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو، و دوستان دیگر که در برگزاری برنامه دیروز سهم داشتند و تلاش کردند، سپاس گذاری کنیم.
همچنین از عکاس عزیز ما محمدجمعه حسینی تشکری میکنیم که ما را در بخش عکاسی همکاری کرد.
تشکر از مسولین انستیتوت علوم صحی حکیم ناصر خسرو بلخی که در قسمت جای ما را همکاری کردند.

ویب سایت: www.didnaw.com
عکاس: محمد جمعه حسینی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن