اجتماعیفرهنگی

تجربه‌های چهار ساله انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو!

انجمن دیدنو، بنابر ضرورتهای امروزی کتله بزرگ جوان و جامعه‌ تشکیل شد. انجمن‌دیدنو مثل یک چتر است که قشر جوان و تحصیل کرده‌ی امروز را تحت پوشش خود قرار داده است. چون فرد به تنهای خود فرد است و برای اینکه گامهای بلند و استوار را بنیان گذاشت، باید از یک نیروی جمعی و تحصیل کرده استفاده کرد.
در این فضای کاملا آلوده، که میتوان گفت هر نوع آلودگی، برای فعالیت و گام نهادن بسویی شگوفایی، چنان سخت و دشوار است که بعضی موقع زندگی را کاملا بی معنی و پوچ میسازد.
انجمن دیدنو، چهار سال از عمرش میگذرد و در این مدت کارهای بنیادی را به انجام رسانده است. و جدا از فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی.
ما جمع شدیم و تا خودما برای خود و نسل مابعد خود و جامعه خود کار کنیم، خدمت که تنها هدفش همان نگاهی انسانی و بشردوستی باشد.
ما در سالهای اول از فعالیتهای خود، توانستیم که حد اقل از همدیگر شناخت اولیه‌ی داشته باشیم یعنی فضا در آن وقت بسیار محدود بود یعنی هیچ کس نمی توانست فراتر از رفاقتهای گذشته، آشنایت با افراد و اشخاص جدید داشته باشیم. و یک تابو شکنی شد تا در بین ما جنسیت مطرح نباشد و فقط شایسته بودن و تلاش و پشتکار در اولویت باشد.
در سال دوم ما توانستیم با راه اندازی‌ورکشاپ های آموزشی در بخشهای مدیریت زمان که توسط ماستر عبدالواحد فروغ ارایه گردید، در بخش کاریابی و چگونه سی وی نوشتن ماستر جاوید نظری ارایه گردید و هم چنین در دیگر موارد ورکشاپ‌های توسط اعضای انجمن ارایه گردید که علاقه‌مندان خود را داشت. علاوه بر این توانستیم با دیگر نهادها و انجمنهای هم سو آشنایت حاصل کنیم.
در سال سوم ما موفق شدیم تا یک باب مکتب برای دختران لومان با همکاری خیرین داخل و خارج از کشور و مردم محل بسازیم که کار شان در مدت یک سال ختم گردید که هم اکنون دختران در مکتب جدید شان در یک فضای بهترتر درس می‌خوانند. و همچنین در وزارت اطلاعات فرهنگ بخش جوانان رسما راجستر شدیم تا به عنوان جوان این کشور حساب شویم. علاوه بر این خیلی از مراسمات برای تحقق بخشیدن اهداف خود گامهای نهادیم.
سال چهارم ما با همکاری خیرین داخلی و خارج از کشور توانستیم یک باب کتاب خانه را برای مکاتب لومان بسازیم و کتابهای مختلف را در هر رشته جمع آوری کنیم.
و هم اکنون تصمیم بر راه اندازی مسابقه کتابخوانی در لومان هستیم و همچنین برای زمستان پیشروی برنامهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خواهیم داشت.
این همه فعالیتها ناشی از یک اندیشه و مفکوره جمعی است که میتوانیم شاهد تحقق آن در جامعه خود باشیم.

بااحترام عنایت الله حکیمی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن