فرهنگی

شهادت المناک سید الشهدا، حسین بن علی (ع) و یاران جان به کف او را به تمامی رهروان آن تسلیت عرض میداریم !

رهبری انجمن اجتماعی-فرهنگی دیدنو فرارسیدن روز دهم محرم، سالروز شهادت المناک سردار رشیداسلام امام حسین (ع) و یارانش باوفایش را به مردم عزیز و متدین کشور و همه امت اسلامی تسلیت عرض میدارد. جای افتخار است که مردم مسلمان افغانستان درکنار همدیگر با برادری و اخوت از این روز تلخ و المناک با برگزاری مراسم عزاداری و با حضور گسترده مردمی در سراسر کشور تجلیل و بزرگداشت بعمل می آورند که یقینا این کارنشانه اخوت و برادری میان همه مردمان سرزمین کشور است که باور دارند همه امت اسلامی میوه های یک درخت خجسته و پرمیمنت اسلام می باشند.
دهم محرم در تاریخ اسلام روز تلخ و غم انگیزی است که ما را بیاد حوادث و رخداد های خونینی می برد که درچنین روزی در سال (61) هجری در صحرای کربلا اتفاق افتاد یاد آوری ازاین رخداد سخت وجانگداز اکنون در باورهای ما به فرهنگ خاص مبدل شده است فرهنگی که مرجعی برای ادای احترام و ارج گذاری به کسانی است که با وجدانهای بیدار و پاک شان علمدارراه حق و عدالت و مبارزه علیه ظلم و فساد شدند.
گرامیداشت از یاد و خاطره شهادت حضرت امام حسین (ع) و یارانش درکشور ما و همه کشور های اسلامی ، انگیزه ای است برای مبارزه بر ضد ظلم ، فساد و استبداد و خودکامگی ها که درعقل و هوش و وجدان هر مسلمان بمثابه یک وجیبه اسلامی پذیرفته شده است که همچنان ما را به وحدت و همبستگی بیشتری نیز فرا می خواند.
باردیگر مراتب تعزیت و تسلیت مان را به این مناسبت به همه رهروان سید الشهدا در سراسر گیتی تقدیم میدارم و از بارگاه خداوند بزرگ مسئلت دارم که به عظمت این روز و به برکت خون شهدای حادثه کربلا ، مردم افغانستان به صلح و آرامش و ثبات دست یابند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن