اجتماعی

کتابخانه “مادر” طی محفل ویژه و با حضور اقشار مختلف جامعه افتتاح شد !

کتابخانه “مادر” واقع در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی، پس از هفته ها انتظار در هفته گذشته ( چهار شنبه ) رسما افتتاح شد. بنیانگذار این کتابخانه انجمن اجتماعی-فرهنگی دیدنو می باشد که فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و هنری آن در ولایت کابل و غزنی زبان زد عام و خاص می باشد. انجمن اجتماعی- فرهنگی دیدنو در ماه گذشته ( ٢٠ ام اسد ) کمپاینِ را زیر نام ( کمپاین جمع آوری کمک برای کتابخانه مادر ) از طریق شبکه های اجتماعی به راه انداخت و توانست در مدت زمان دو الی سه هفته کمک های زیادی را در دو بخش (کتاب) و ( پول نقد) از داخل و بیرون افغانستان جمع آوری کند. کتاب های جمع آوری شده که رقم آن به ١١٠٠ جلد می رسید پس از بسته بندی به ولسوالی جاغوری انتقال داده شد و بخشِ از کمک های نقدی در خصوص تجهیز کتابخانه مادر نظیر میز، چوکی، فرش، قفسه و موارد ضروری دیگر مصرف شد و بخش بزرگ از پول های کمک شده قرار است کتاب خریداری گردد و به منطقه (جاغوری) انتقال داده شود.
بهر ترتیبی، کتاب خانه “مادر” روز چهارشنبه (١۵ سنبله) رسما افتتاح شد و پس از این دروازه آن به روی مراجعین باز می باشد. در محفل افتتاحیه کتاب خانه “مادر” اقشار مختلف جامعه دعوت شده بود و آجندای محفل بدینگونه بود.
– تلاوت قران کریم توسط قاری محمد توفیق ( شاگرد صنف ده لیسه )
– سرود ملی
– سخنرانی از آمر محترم معارف جاغوری ( محمد یوسف نائبی )
– سخنرانی از محمد حنیف احسانی (قومندان امنیه ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی)
– صحبت های چندی از آقای قلندر ( فعال مدنی و از چهره های با نفوذ منطقه )
– سخنرانی از فاطمه رحیمی (وکیل شورای ولایتی ولایت غزنی )
– سخنرانی از احمدشاه کهزاد ( رییس انجمن اجتماعی-فرهنگی دیدنو )
– صحبت های چندی از محمد بشیر فکرت در خصوص استفاده از کتابخانه مادر ( استاد لیسه و مسئول موقتی کتابخانه مادر )
– قطع نوار، رونمایی از تابلوی کتابخانه مادر توسط مدیر معارف و احمدشاه کهزاد و بعدا مهمانان از داخل کتابخانه مادر دیدن کردند.
گفتنی است که کمپاین جمع آوری کمک هنوز پایان نیافته و قرار است کتاب های بیشتری برای کتابخانه مادر جمع و پس از بسته بندی انتقال گردد و شایان گفتن است که مسئول دایمی کتابخانه مادر قرار است یکی از متعلمین بی بضاعت لیسه ذکور لومان باشد که در کنار دروس خویش به امورات کتابخانه نیز رسیدگی کند و فیصله شده است که معاش مناسب برای مسئول کتابخانه از طرف اعضای انجمن دیدنو که صاحب وظیفه و معاش اند، پرداخت گردد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن