فرهنگی

ششمین دور جشن فارغ التحصیلی انجمن دیدنو

عنایت الله حکیمی

تحصیل علم تنها راه نجات و دست یابی به سعادت و خوشبختی جامعه انسانی است. تخصص و مهارت در رشته های علمی بهترین بلکه تنها روش توسعه انسانی و انبوه سازی سرمایه انسانی است. جوانان پس از فراغت از دانشگاه و فراگیری تئوری های علمی باید در رشته تحصیلی شان تخصص و مهارت لازم را کسب نمایند. نسل جدید هزاره که مزیت نسبی در فراگیری علم و دانش دارند زمانی می تواند جایگاه مناسب اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی شانرا پیدا نمایند که تخصص و مهارت کافی در رشته های تحصیلی شان داشته باشند، راه حل علمی برای چالش ها و مشکلات کشور پیدا و در رشد و توسعه کشور نقش پر رنگ بازی نمایند. تحقیق و مطالعه و همچنین اشتغال در حوزه رشته تحصیلی بهترین روش کسب تخصص و مهارت می باشد.

انسان موجودی اجتماعی است و در جمع استعدادهایش شکوفا می گردد. انسانها، همانند سنگهایی نیستند که از یکدیگر بی خبر و با هم بی ارتباط، بلکه مانند حلقات یک زنجیره اند که حیات و قوامشان در گروه پیوستگی و وابستگی است. به همین جهت در فرهنگ بشری همواره به این مساله توجه گردیده و به تعبیرهای گوناگون جامعه انسانی به این سو فرا خوانده شده است. اندیشه وران و مصلحان، با بیان و قلم، مردم را به همدلی و خدمت رسانی دعوت کرده و آن را از مقدمات جامعه و اجتماع بر شمرده اند.

انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو، یک جمع از تحصیل کرده گان و اهل خرد و آگاه هستند که همیشه در راستای بهبود خود و جامعه خود قدم راستین بر می دارند. در تلاش این هستند که بتواند مصدر خدمت در جامعه جنگ زده خود شود و مدت پنج سال می شود که بدون کدام چشم داشت های سیاسی و مالی برای فرزندان جامعه خود خدمت می کند. و با برنامه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی خود در سطح ولسوالی جاغوری و کابل فعالیت های چشم گیر داشته اند. که هر سال مورد توجه و تشویق مردم خود قرار گرفته است.

گوشه ی از روز جشن فراغت

انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو، هر ساله با برگزاری جشن فارغ التحصیلی فارغین از مقاطع مختلف تحصیلی و از دانشگاه ها و انستیتوت های مختلف داخل کشور و خارج از کشور را برگزار کرده است. هدف از این قسم برنامه جشن فارغ التحصیلی ایجاد بزم خوشی و فرهنگی است که اقشار مختلف جامعه را میتوان یک روز در یک مکان جمع کرد و ایجاد روحیه برادری را بین مردم تقویت کند.

امسال هم  روز جمعه، مورخ 13 جدی 1398، از ساعت 08:00 صبح الی 01:00 بعد از ظهربا حضور اقشار مختلف جامعه، خوشبختانه ما توانستیم که جشن فراغت 50 تن از فارغین را از بخش های لیسانس و ماستری و از دانشگاه های مختلف کشور و از ولایات مختلف را با برنامه های عالی و در یک مکان زیبا با اشتراک بیش از 2000 نفر برگزار کنیم. تا باشد لبخند را برلبان فامیل های جاری سازیم که همیشه حامی اولاد شان در این راستا بوده است.

مراسم پرتاپ کلاه

این موفقیت وقتی بدست می آید که افراد با توانایی عالی و داشتن عزم راسخ برای پیش برد کار محوله شان تلاش وپشتکار دارند میتوان گفت عوامل همه موفقیت ها است. انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو افتخار دارد که هرساله میزبان چنین جشن خوشی و فرهنگی عزیزان خود میباشد.

جا دارد که از دست اندکاران این برنامه و ریاست محترم انجمن دیدنو مرضیه هدا، هیت مدیره انجمن، مدیران کمیته ها و همه اعضای انجمن که در پیش برد کارهای جشن فراغت امسال سهم داشتند، تقدیر و تشکری به عمل می آورییم.

تشکر خاص داریم از دوستان همیشه همکار ما هریک مسعود حقیار، ضیا احمدی و یاسین لومانی که برنامه ما را تمویل مالی کردند. و همیشه موفق باشند.

تشکر ویژه داریم آمریت حوزه شمشم امنیتی که واقعا در بخش امنیت از هیچگونه تلاش و زحمت دریغ ننموده بودند که با اعزام نیروهای امنیتی کافی ما توانستیم جشن خود را بدون کدام دغدغه امنیتی سپری کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن