اجتماعیطنز

جشن فارغ التحصیلی مبارک!

نویسنده: عنایت الله حکیمی

انسان موجودی اجتماعی است و در جمع استعدادهایش شکوفا می گردد. انسانها، همانند سنگهایی نیستند که از یکدیگر بی خبر و با هم بی ارتباط، بلکه مانند حلقات یک زنجیره اند که حیات و قوامشان در گروه پیوستگی و وابستگی است. به همین جهت در فرهنگ بشری همواره به این مساله توجه گردیده و به تعبیرهای گوناگون جامعه انسانی به این سو فرا خوانده شده است. اندیشه وران و مصلحان، با بیان و قلم، مردم را به همدلی و خدمت رسانی دعوت کرده و آن را از مقدمات جامعه و اجتماع بر شمرده اند.

تحصیل علم تنها راه نجات و دست یابی به سعادت و خوشبختی جامعه انسانی است. تخصص و مهارت در رشته های علمی بهترین بلکه تنها روش توسعه انسانی و انبوه سازی سرمایه انسانی است. جوانان پس از فراغت از دانشگاه و فراگیری تئوری های علمی باید در رشته تحصیلی شان تخصص و مهارت لازم را کسب نمایند. نسل جدید هزاره که مزیت نسبی در فراگیری علم و دانش دارند زمانی می تواند جایگاه مناسب اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی شانرا پیدا نمایند که تخصص و مهارت کافی در رشته های تحصیلی شان داشته باشند، راه حل علمی برای چالش ها و مشکلات کشور پیدا و در رشد و توسعه کشور نقش پر رنگ بازی نمایند. تحقیق و مطالعه و همچنین اشتغال در حوزه رشته تحصیلی بهترین روش کسب تخصص و مهارت می باشد.

انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو، یک جمع از تحصیل کرده گان و اهل خرد و آگاه هستند که همیشه در راستای بهبود خود و جامعه خود قدم راستین بر می دارند. در تلاش این هستند که بتواند مصدر خدمت در جامعه جنگ زده خود شود و مدت پنج سال می شود که بدون کدام چشم داشت های سیاسی و مالی برای فرزندان جامعه خود خدمت می کند. و با برنامه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی خود در سطح ولسوالی جاغوری و کابل فعالیت های چشم گیر داشته اند. که هر سال مورد توجه و تشویق مردم خود قرار گرفته است.

انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو، هر ساله با برگزاری جشن فارغ التحصیلی فارغین از مقاطع مختلف تحصیلی و از دانشگاه ها و انستیتوت های مختلف داخل کشور و خارج از کشور را برگزار کرده است. هدف از این قسم برنامه جشن فارغ التحصیلی ایجاد بزم خوشی و فرهنگی است که اقشار مختلف جامعه را میتوان یک روز در یک مکان جمع کرد و ایجاد روحیه برادری را بین مردم تقویت کند.

امسال هم  روز جمعه، مورخ 14 جدی 1397، از ساعت 08:00 صبح الی 01:00 بعد از ظهربا حضور اقشار مختلف جامعه، خوشبختانه ما توانستیم که جشن فراغت 60 تن از فارغین را از بخش های لیسانس و ماستری و از دانشگاه های مختلف کشور و از ولایات مختلف را با برنامه های عالی و در یک مکان زیبا با اشتراک بیش از 2000 نفر برگزار کنیم. تا باشد لبخند را برلبان فامیل های جاری سازیم که همیشه حامی اولاد شان در این راستا بوده است.

این موفقیت وقتی بدست می آید که افراد با توانایی عالی و داشتن عزم راسخ برای پیش برد کار محوله شان تلاش وپشتکار دارند میتوان گفت عوامل همه موفقیت ها است. انجمن اجتماعی فرهنگی دیدنو افتخار دارد که هرساله میزبان چنین جشن خوشی و فرهنگی عزیزان خود میباشد. همچنین توانستیم که چاپ دور ششم گاهنامه دیدنو را هم که حاوی مقالات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی و اشعار می باشد هم خوشبختانه در این بزم خوشی بین مردم توزیع نماییم.

جا دارد که از دست اندکاران این برنامه و ریاست محترم انجمن دیدنو فریدون جاوید، هیت مدیره انجمن، مدیران کمیته ها و همه اعضای انجمن که در پیش برد کارهای جشن فراغت امسال سهم داشتند، تقدیر و تشکری به عمل می آورییم.

تشکر ویژه داریم از قمندانی عمومی گارنیزیون کابل محترم جنرال مراد علی مراد، قمندانی امنیه کابل و آمر حوزه شمشم امنیتی که واقعا در بخش امنیت از هیچگونه تلاش و زحمت دریغ ننموده بودند که با اعزام نیروهای امنیتی کافی ما توانستیم جشن خود را بدون کدام دغدغه امنیتی سپری کنیم.

همچنین جا دارد که از آقای مهدی زاهدی بابت همکارهای دایمی و همیشگی شان با انجمن دیدنو تقدیر و تشکری نمایم که واقعا همیشه با ما همکار بوده است.

همچنین تشکر از شرکت تولیدی صنعتی شکیب که تمویل کننده برنامه جشن فارغ التحصیلی امسال ما بود که با قرعه کشی  شان برنامه ما را زیبا ساخته بود.

همچنین از هنرمند محبوب ما مهدی هنریار که در بخش موسیقی، سرود و دمبوره شان برنامه ما را زیباتر ساخته بود تشکری و قدر دانی نمایم.

جا دارد از برادر و عضو انجمن ما رحمت الله شجاعی که در بخش تزیین گروه سرود ما سهم داشته بود تقدیر وتشکر کنیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن