فرهنگی

مینا اسدی به دختران کشورش پیام دارد!

تهیه کننده: عنایت الله حکیمی

مینا اسدی بانوی ورزشکار، ورزش را از دیار غربت آغاز کرد او خواست که از موانع بگذرد و با چالشها مبارزه کند و به عنوان یک دختر در جامعه خود تأثیر گذار باشد.
بیشتر از خودش میشنویم.

من از دوازده سالگی به ورزش شروع کردم.
تنها انگیزه من شوق و علاقمندی ام بود به ورزش بود و میخواستم به عنوان یک دختر توانایی های خود را به دیگران تبارز دهم.
من ورزش را در شهر کویته‌پاکستان شروع کردم.
به عنوان یک دختر‌موانع زیاد در پیشرو داشتم. از مخالفت فامیل گرفته تا جامعه، همه مخالف ورزش من بود اما من‌ اراده محکم داشتم تا این موانع را از بین ببرم و موفق هم شدم.

من در مسابقات المپیک آسیایی در‌سال ۲۰۱۰ در‌ بنگلادش به نمایندگی از پاکستان شرکت کردم و سه مدال گرفتم.
این موفقیت برایم حس عجیبی داشت که بتوانم دریک مسابقه سه مدال را کسب کنم. و حتی از نظر بیننده گان و رسانه ها شگفت انگیز بود که میگفتند:
انچه مورد توجه رسانه ها و شرکت کنندگان این بازی قرار داشت قدرتنمایی و شگفت افرینی مینا اسدی بود که توانست در این بازی دارای سه مدال طلا و یک نقره گردد و نام خود را در طول بازی های ملی پاکستان به عنوان کسی که زیادترین مدال را در یک بازی از ان خود ساخته ثبت کند.
در‌ مسابقات کاراته جنوب آسیا در هند و در مسابقات آسیایی کاراته در‌ ازبکستان به نمایندگی افغانستان شرکت کردم و دو مدال گرفتم. مسابقات ملی زیاد شرکت کردم که حاصل ان بیش از سی مدال‌می‌باشد.


من میخواهم به ورزش با جدیت بیشتر بپردازم تا روزی در سطح قهرمانان جهان قرار بگیرم و راه را برای زنان و دختران کشورم باز کنم.
پیام من به دختران کشورم این است که با موانع مبارزه کنند نباید هیچ چیزی سد راه شان شوند. با چالش ها مبارزه کنند و جایگاه انسانی خود را تثبیت نمایند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن